ارتودنسی پیش از جراحی فک

ارتودنسی پیش از جراحی فک

گاهی تنها ارتودنسی ثابت برای رفع ناهنجاری دندان کافی نیست و شخص نیاز به جراحی فک دارد . به ارتودنسی همراه با جراحی فک ارتوسرجری گفته می شود . این کلمه در اصل ریشه یوانی دارد و از دو بخش ارتو (راست) و سرجری (کار دست) تشکیل شده است .

در این روش  ارتودنسی علاوه بر مرتب سازی دندان ها هدف آماده سازی فرد برای جراحی فک است . در بعضی مواقع که شدت ناهنجاری زیاد نباشد تنها با ارتودنسی می توان مشکل فک را حل کرد و ارتودنسی تأثیر زیادی در زیبایی فک دارد .برای آشنایی بیشتر با شیوه و کاربرد ارتودنسی پیش از جراحی فک با دکتر محمد علی ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان همراه باشید .

کاربرد ارتودنسی و جراحی فک

  • جلو بودن فک
  • تنگی شدید فک بالا
  • عدم تناسب اجزای چهره
  • احساس درد در مفصل فک
  • کمبود تکامل چانه
  • بهبود لبخند لثه ای
  • اپن بایت شدید (فاصله بین دندانهای بالا و پایین هنگامی که دهان بسته است)

علاوه بر موارد بالا از نکات مثبتی که جراحی فک دارد می توان به رفع مشکل تنفسی برای افرادی که دچار کوچکی فک هستند نیز اشاره کرد.

مزایای جراحی فک

جراحی فک، دندانها و فکین شما را به موقعیتی حرکت می دهد که از تعادل، سلامت و عملکرد بالاتری برخوردار هستند. اگرچه هدف اصلی جراحی بهبود رابطه دندانی فکی و زیبایی صورت است، برخی بیماران با بهتر شدن تکلم و حتی تنفس (باز شدن راه هوایی) نیز روبرو می شوند. نتایج جراحی فک می تواند اثرات مثبت و شگرفی بر تمامی جنبه های زندگی شما داشته باشد.

بیشتر بدانید:  ارتودنسی تک دندان

برای آشنایی بیشتر با درمان تنگی فک حتما ویدیو زیر را تماشا کنید :

[Stellar_video_player id=”4″]

خطرات و عوارض احتمالی جراحی فک چیست؟

این جراحی نیز همانند هر جراحی دیگری خطر خونریزی و عفونت را می‌تواند به دنبال داشته باشد. خطرات اختصاصی جراحی فک عبارتند از احتمال از دست دادن احساس در فک پایین به علت آسیب ‌دیدگی احتمالی عصب هایی که از داخل آن عبور می‌کنند. این آسیب ممکن است در حین جراحی اتفاق بیفتد. یکی دیگر از دلایل احتمالی آن تورم حاصل از جراحی است که بر عصب ها فشار وارد نموده است. معمولاً در کودکان این وضعیت موقتی بوده و دوباره احساس به فک پایین باز می‌گردد اما در بزرگسالان این وضعیت کمتر قابل پیش ‌بینی است.

خطرات دیگر جراحی فک عبارتند از احساس مورمور شدن ماندگار در لبها یا گونه، نادرست بودن موقعیت قطعات استخوان فک، مشکلات مفصل فک و آسیب دیدن دندان‌ها.

نوشتهٔ پیشین
ارتودنسی ثابت فک پایین
نوشتهٔ بعدی
ارتودنسی کودکان

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button
سؤالات خود را در واتساپ از ما بپرسید
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید