ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی دندان چیست؟ ارتودنسی یکی از روش هایی است که برای صاف کردن دندان ها و حرکت دادن آن ها به منظور بهبود ظاهر دندان ها و کارکرد آن ها انجام می شود. ارتودنسی به سلامتی طولانی مدت دندان ها کمک می کند.

چرا ارتودنسی؟

اکثرا تعداد زیادی از افراد دارای دندان های به هم ریخته ونامنظمی هستند که ارتودنسی موجب صاف شدن و حرکت دندان ها به بهترین صورت می شود. حرکت داندان ها باعث بهبود ظاهر آن ها می شود و تمییز کردن آن ها بسیار راحت تر می شود. برخی از افراد دارای دندان های فوقانی و رو به جلو هستند که به نظر ناخوشایند می رسد که احتمال آسیب دیدگی این دندان های برجسته بسیار زیاد می باشد. با ارتودنسی می توان آن ها را جابه جا کرد و به جای خود بازگرداند. همچنین در مواقعی که فک بالایی و پایینی در جای مناسب خود قرار نمی گیرند موجب اسیب دیدن دندان می شود.

قرار گرفتن نا درست دندان ها در کنار یکدیگر می تواند موجب ایجاد درد و فشار روی ماهیچه ها شود و البته سردرد نیز به دنبال خواهد شد. ارتودنسی به قرار گرفتن صاف فک بالا و پایین و کاهش درد این مناطق کمک می کند.

ارتودنسی در سنین بالا و بزرگسالی

بسیاری از افراد در سنین بالاتر تصمیم به انجام ارتودنسی می گیرند. با توجه به این که در سنین بالاتر رشد فک و دندان به پایان رسیده است اگر هدف از ارتودنسی فقط ردیف کردن دندان ها باشد( البته به شرطی که لثه های سالمی داشته باشید ) با تمام پیچیدگی ها امکان پذیر است.

نوشتهٔ پیشین
ارتودنسی نامرئی
نوشتهٔ بعدی
ارتودنسی چه مدت طول می کشد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button