قیمت ارتودنسی در سال ۹۹

قیمت ارتودنسی

پس از اینکه افراد تصمیم به انجام ارتودنسی گرفتند اولین سوالی که ذهن آن ها در گیر می کند قیمت ارتودنسی دندان می باشد. هزینه ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه مطلب به بررسی آن می پردازیم.

عوامل تأثیر گذار در قیمت ارتودنسی

هزینه درمان های ارتودنسی به نوع ناهنجاری ، نحوه درمان ، سن بیمار ، شدت ناهنجاری ، نوع دستگاه به کار برده شده بستگی دارد . در بعضی بیماران ناهنجاری دندانی فکی با پلاک متحرک قابل اصلاح است . در این صورت هزینه درمان کمتر است . بعضی از بیماران نیاز به ارتودنسی ثابت فکین دارند که دستگاههای ثابت ارتودنسی بعد از رویش دندانهای دائمی در دهان قرار می گیرند .

بعضی از بیماران نیاز به درمان ارتودنسی متحرک و سپس ارتودنسی ثابت دارند . بعضی از بیماران نیاز به ارتودنسی به همراه جراحی دارند. برخی از بیماران نیاز به دستگاههای خارج دهانی دارند. بعضی بیماران هم نیاز به دستگاههای خارج دهانی و هم جراحی دارند. برخی از بیماران نیاز به مینی اسکرو (Mini screw) دارند. دستگاههای به کار برده شده برای بیماران براساس نوع ناهنجاری متفاوت است و از سوی دیگر طول مدت درمان هم براساس سن مراجعه بیمار ، شدت ناهنجاری ، ارثی بودن یا نبودن ناهنجاری متفاوت است .

اگر بیمار تمایل به استفاده از براکت های شفاف (سرامیکی یا کامپوزیتی) داشته باشد ، به علت هزینه زیاد این براکت ها ، هزینه کل درمان افزایش می یابد . هزینه درمان ارتودنسی در جلسه اول که به طور رایگان انجام می شود براساس نوع دستگاه به کار برده شده و نوع ناهنجاری به بیمار گفته می شود و بر روی شرایط پرداخت توافق می گردد . هم چنین در بیمارانی که نیاز به درمان ارتودنسی به همراه جراحی فک دارند هزینه درمان ارتودنسی به بیمار گفته می شود و هزینه جراحی که توسط جراح فک و صورت انجام می شود ارتباطی به هزینه های ارتودنسی نخواهد داشت .

بیشتر بدانید:  ارتودنسی پیشگیری

یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار در قیمت ارتودنسی تخصص و مهارت پزشک معالج است . با وجود این که هر چه پزشک ماهرتر باشد هزینه ارتودنسی بیشتر است اما یک پزشک تازه کار می تواند آسیب دائمی برای دندان ایجاد کند که منجر به درمان طولانی تر و پر هزینه تر می شود .دکتر محمد علی ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان است که سالیان زیاد در این زمینه تجربه دارد  و قادر است ناهنجاری های دندان و فک شما را با قیمت مناسب برطرف کند .

علت زیادبودن قیمت ارتودنسی

ارتودنسی یکی از درمانهای هزینه بر میباشد  یکی از دلایل هزینه ی بالای ارتودنسی ماهیت درمان است که طولانی میباشد و ابزارهایی که روی دندان استفاده میشوند به مدت ۲سال در دهان باقی می مانند و از آلیاژهای خاصی استفاده میشود جهت کمترین تحریک بافت دهان و دندان  واینکه با توجه به کوچک بودن ابعاد براکت های ارتودنسی نیاز به تکنولوژی بالایی هست جهت ساخت این ابزارها بنابراین هزینه ی اپلاینس های ارتودنسی بالا هست و بالطبع هزینه ی درمان نیز بالاست  و در کشورهای اروپایی حدود ۵تا۷هزار یورو هزینه و در امریکا ۵تا۱۰ هزار دلار هزینه دریافت میگردد.کشور ایران یکی از ارزانترین محل ها جهت درمان ارتودنسی هست که بسته به نوع وسیله ی استفاده شده درمانها در ایران مابین ۴تا ۱۰ملیون تومان متغیر هست و نکته ی مهم در این زمینه این مورد هست که هزینه بصورت اقساط در طی درمان ۱۲ تا ۱۸ ماهه دریافت می شود .

قیمت ارتودنسی کودکان

یکی از نکاتی که می تواند عموم افراد را تشویق کند تا فرزند خود را در سن کودکی (۷ سالگی) به نزد پزشک ارتودنست ببرند صرفه جویی در زمان و هزینه ها است . ارتودنسی کودکان علاوه بر این که از ناهنجاری های حاد در  سن بزرگسالی پیش گیری می کند ، طول دوره درمان سریع تر خواهد بود و هزینه آن نیز کمتر است .

بیشتر بدانید:  ارتودنسی چه مدت طول می کشد؟

برای قیمت ارتودنسی کودکان نمی توان  مقدار ثابتی  مشخص کرد زیرا مانند ارتودنسی کودکان به شدت ناهنجاری و وضعیت دندان های کودک و بیمه بستگی دارد .

نوشتهٔ پیشین
ارتودنسی چه مدت طول می کشد؟
نوشتهٔ بعدی
سن مناسب برای ارتودنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button
سؤالات خود را در واتساپ از ما بپرسید
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید