ارتودنسی قسطی

بدون دیدگاه
مقالات ارتودنسی
ارتودنسی قسطی

ارتودنسی شاخه ای از علم دندانپزشکی است که هزینه بالایی دارد .قیمت ارتودنسی را به صورت قسطی نیز می توان پرداخت کرد که به آن ارتودنسی قسطی می گویند .به تأخیر انداختن ارتودنسی به دلیل هزینه بالا موجه نیست . عده ای تصور می کنند ارتودنسی تنها جنبه زیبایی دارد در صورتی که این طور نیست . ارتودنسی درمانی است که از فرسایش و دردهای ناشی از فشار ناهمگون بر دندان و فک جلوگیری می کند .

قبل از مراجعه به دندانپزشک و  انجام مشاوره با وی نمی توان قیمت ارتودنسی را تخمین زد که چقدر زیاد است و آیا از پس آن بر می آیم یا نه ؟ بنابراین توصیه ما به شما این است برای جلوگیری از به تعویق افتادن ارتودنسی به نزد متخصص ارتودنسی مراجعه و با وی مشورت کنید .اگر امکان پرداخت هزینه ارتودنسی را به صورت یکجا نداشتید می توانید با دندانپزشک خود مطرح کنید و از ارتودنسی اقساطی استفاده کنید .

بسیاری از افراد به دلیل زیاد بودن هزینه ارتودنسی از رفتن به نزد دندانپزشک امتناع می کنند و با وجود زیاد بودن شدت ناهنجاری دندان های خود رغبتی به ارتودنسی نشان نمی دهند . سوال بسیاری از افراد این است که آیا امکان دارد هزینه ارتودنسی را به صورت اقساطی پرداخت کنیم ؟ دکتر ناصری یکی از متخصصین ارتودنسی در اصفهان است که به بیماران خود این امکان را می دهد که هزینه ارتودنسی خود را به صورت قسطی پرداخت کنند .

نحوه قسط بندی ارتودنسی

قسط بندی ارتودنسی بستگی به نوع و روش درمان دارد و شرایط هر کدام از بیمارها میتواند متفاوت باشد .با توجه به زمان بر بودن درمان ارتودنسی که از حدود ۶ماه تا ۲سال بطور میانگین به طول می انجامد هزینه های این درمان بصورت اقساط در طی مدت زمان درمان دریافت میگردد بدین صورت که یک سوم مبلغ بعنوان پیش پرداخت در ابتدای درمان دریافت شده و مابقی در طی ۱۲تا ۱۸ قسط ماهیانه پرداخت میشود که در درمانهای طولانی تر تعداد اقسلط بیشتر و هزینه در زمان طولانی تری دریافت میگردد.

بیشتر بدانید:  ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی اقساطی معمولا به صورتی انجام میشود که بیمار بتواند حداقل نصف یا یک سوم کل هزینه را در ابتدای درمان پرداخت کند مخصوصا در سیستم های گران قیمتی مثل سیستم دیمون یا ارتودنسی نامرئی (کلیر الاینرها) که هزینه مواد مصرفی بالاتر است. دربعضی مواقع نیز ممکن است متخصص ارتودنسی قبول کند که شما کل هزینه را به صورت اقساط برابر پرداخت کنید.

هزینه ارتودنسی را به صورت نقد نیز می توان پرداخت کرد اما باید توجه داشته باشید که حتی اگر در مرحله اول تمام هزینه ارتودنسی را پرداخت کنید بنا به دلایلی مانند کنده شدن براکت ممکن است مجبور شوید هزینه مازاد پرداخت کنید .

لازم است بدانید چون ارتودنسی یک عمل زیبایی  محسوب می شود ، بیمه ها ی درمانی نظیر تأمین اجتماعی و …هزینه های آن را قبول نمی کنند و ارتودنسی مشمول بیمه نمی شود .

ارتودنسی قسطیعوارض به تعویق افتادن ارتودنسی

در ابتدا در مورد به تأخیر ننداختن درمان ارتودنسی صحبت کردیم . در ادامه عوارضی که به تعویق افتادن ارتودنسی می تواند همراه داشته باشد را برای شما نام می بریم تاضرورت انجام  به موقع آن را بهتر درک کنید . چنان چه ارتودنسی برای دندان های شما بیشتر جنبه درمان داشته باسد به تأخیر انداختن آن می تواند عوارض زیر را به همراه داشته باشد :

پوسیدگی

هنگامی که دندان ها کج باشند امکان مسواک زدن دقیق آن ها وجود ندارد . هم چنین به سبب کج بودن آن ها با نخ دندان نیز نمی توانید به خوبی تمیزشان کنید . این شرایط در دراز مدت سبب می شود دندان هایتان دچار پوسیدگی شود .

بیشتر بدانید:  چه دندان هایی باید ارتودنسی شوند؟

فشار بیشتر

زمانی که دندان ها باهم هماهنگ نباشند و حالت مناسبی نداشته باشند هنگام جویدن غذا فشار یکنواختی به آن ها وارد نمی شود . این موضوع سبب می شود فشار زیادی به فک وارد شود و جویدن غذا به درستی انجام نشود .

پرداخت هزینه ارتودنسی به صورت قسطی کمک می کند بیمار فشار زیادی متحمل نشود و به مرور زمان هزینه را پرداخت کند اما در پرداخت نقدی معمولا شما هزینه کمتری می پردازید و دیگر دغدغه فکری ندارید .

نوشتهٔ پیشین
ارتودنسی لینگوال
نوشتهٔ بعدی
اپن بایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button
سؤالات خود را در واتساپ از ما بپرسید
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید