ارتودنسی قسطی

ارتودنسی قسطی

بسیاری از افراد به دلیل زیاد بودن هزینه ارتودنسی از رفتن به نزد دندانپزشک امتناع می کنند و با وجود زیاد بودن شدت ناهنجاری دندان های خود رغبتی به ارتودنسی نشان نمی دهند . سوال بسیاری از افراد این است که آیا امکان دارد هزینه ارتودنسی را به صورت اقساطی پرداخت کنند . دکتر ناصری یکی از متخصصین ارتودنسی در اصفهان است که به بیماران خود این امکان را می دهد که هزینه ارتودنسی خود را به صورت قسطی پرداخت کنند .

نحوه قسط بندی ارتودنسی

قسط بندی ارتودنسی بستگی به نوع و روش درمان دارد و شرایط هر کدام از بیمارها میتواند متفاوت باشد .با توجه به زمان بر بودن درمان ارتودنسی که از حدود ۶ماه تا ۲سال بطور میانگین به طول می انجامد هزینه های این درمان بصورت اقساط در طی مدت زمان درمان دریافت میگردد بدین صورت که یک سوم مبلغ بعنوان پیش پرداخت در ابتدای درمان دریافت شده و مابقی در طی ۱۲تا ۱۸ قسط ماهیانه پرداخت میشود که در درمانهای طولانی تر تعداد اقسلط بیشتر و هزینه در زمان طولانی تری دریافت میگردد.

ارتودنسی اقساطی معمولا به صورتی انجام میشود که بیمار بتواند حداقل نصف یا یک سوم کل هزینه را در ابتدای درمان پرداخت کند مخصوصا در سیستم های گران قیمتی مثل سیستم دیمون یا ارتودنسی نامرئی (کلیر الاینرها) که هزینه مواد مصرفی بالاتر است. دربعضی مواقع نیز ممکن است متخصص ارتودنسی قبول کند که شما کل هزینه را به صورت اقساط برابر پرداخت کنید.

هزینه ارتودنسی را به صورت نقد نیز می توان پرداخت کرد اما باید توجه داشته باشید که حتی اگر در مرحله اول تمام هزینه ارتودنسی را پرداخت کنید بنا به دلایلی مانند کنده شدن براکت ممکن است مجبور شوید هزینه مازاد پرداخت کنید .

لازم است بدانید چون ارتودنسی یک عمل زیبایی  محسوب می شود ، بیمه ها ی درمانی نظیر تأمین اجتماعی و …هزینه های آن را قبول نمی کنند و ارتودنسی مشمول بیمه نمی شود .

نوشتهٔ پیشین
ارتودنسی لینگوال
نوشتهٔ بعدی
اپن بایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button
سؤالات خود را در واتساپ از ما بپرسید
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید