علت بوی بد دهان

بدون دیدگاه
مقالات ارتودنسی
علت بوی بد دهان

افراد زیادی  از بوی بد دهان خود رنج می برند و به دنبال منشأ اصلی آن  هستند . بوی بد دهان می تواند منشأ داخلی یا خارجی داشته باشد .  از اصلی ترین علل بوی بد دهان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

بیماری های عمومی

در بعضی موارد بوی بد دهان به علت بیماری های کلیوی  ، کبدی ، ریوی ، گوارشی و …. است .اگر فرد نارسایی کلیه داشته باشد و دیالیز شود بالا بودن  اسید اوریک خون باعث می شود که اوره و استون به بیرون رانده شده و نفس فرد بد بو باشد .

پوسیدگی دندان

از دیگر علل بد بو بودن دهان پوسیدگی دندان است . اگر هریک از دندان هایتان دچار پوسیدگی شده است سریعا اقدام کنید در غیر این صورت به عصب کشی و یا کشیدن  نیاز پیدا خواهد کرد .

نوع تغذیه

در برخی موارد بوی بد دهان به علت تغذیه نامناسب و استفاده از مواد غذایی بودار مانند پیاز و سیر است که گذاراست و جای نگرانی ندارد .گاهی اوقات  مصرف بعضی از آنتی بیوتیک و دارو ها نیز سبب بوی بد دهان به طور موقت می شود .

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند شدت بوی بد دهان را زیاد کند وفرد را به انواع زیادی از بیماری های دهان و دندان مبتلا کند بنابراین برای پیشگیری حتما مسواک بزنید و بهداشت را رعایت کنید . قرقره آب و نمک بعد از مصرف وعده های غذایی حتما توصیه می شود و نقش تأثیر گذاری در پیشگیری از بوی بد دهان دارد زیرا یورتیکول محل تجمع غذاست. اگر میکرو ارگانیسم ها به آن اضافه شوند با نرسیدن بزاق به محل، بوی بد دهان ایجاد می کند . مسواک زدن زبان از عقب به جلو نیز برای از بین بردن بوی بد دهان حتما توصیه می شود . اگر تصمیم دارید دندان های خود را ارتودنسی کنید هر روشی که برای انجام این کار  انتخاب کرده اید (ارتودنسی ثابت ،ارتودنسی رنگی و ..) حتما توجه داشته باشید که در طی این دوره بهداشت دندان های خود را به خوبی رعایت کنید زیرا در این زمان احتمال تجمع مواد غذایی در بین سیم ها و براکت ها بیشتر است و بوی بد دهان تشدید خواهد شد .

بیشتر بدانید:  چگونه درد ارتودنسی را تسکین دهیم ؟

نوشتهٔ پیشین
کار دندان پزشکی بدون کمک تکنولوژی پیش نمی رود
نوشتهٔ بعدی
عفونت دندان در حین ارتودنسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button
سؤالات خود را در واتساپ از ما بپرسید
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید