کار دندان پزشکی بدون کمک تکنولوژی پیش نمی رود

نقش تکنولوژی در دندانپزشکی

محمد آقا جانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در در بیانات خود اظهار داشت کار دندان پزشکی بدون کمک تکنولوژی پیش نمی رود اگر هم پیش برود بسیار سنتی و قدیمی خواهد بود .  او هم چنین خاطر نشان کرد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از اولین دانشکده های دندانپزشکی کشور است که از نظر علمی در جایگاه ممتازی در حوزه دندانپزشکی کشور قرار دارد.

آقاجانی از مشارکت همکاران بخش خصوصی در راه اندازی این لابراتوار مجهز که سرمایه و تجربه خود را در اختیار توسعه علمی کشور قرار دادند تقدیر کرد و اظهار امیدورای کرد شاهد رشد و ارتقای بیشتر این دانشکده باشیم.در ادامه، محسن دالبند رئیس دانشکده دندانپزشکی نیز اظهار داشت: این لابراتور دندانسازی مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا با همکاری بخش خصوصی و با اعتباری بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال در فضایی معادل ۲۴۴ مترمربع در نیم طبقه دوم ضلع شمالی این دانشکده ایجاد شده است.

وی ارائه تمامی خدمات لابراتواری در داخل دانشکده را از مزیت های این بخش مدرن ذکر کرد و گفت: نزدیک به ۲۷۰۰ خدمت در لابراتورهای دانشکده انجام می شد که تنها ۵۵۰ خدمت در داخل دانشکده صورت می گرفت و مابقی به خارج از دانشکده ارسال می شد که با راه اندازی این مرکز ضمن انجام این خدمات در داخل دانشکده حتی به متخصصان دندانپزشکی خارج از دانشکده نیز می توان ارایه خدمت کرد.

به گفته دالبند، این پروژه علاوه بر رفع مشکلات باعث افزایش خدمت رسانی به بیماران، ارتقای کیفیت درمان، افزایش رضایت بیماران و اساتید و فراهم کردن بستر مناسبی برای کارهای تحقیقاتی خواهد شد.در بخش دیگری از مراسم، ابوالقاسم محمدی مدیر گروه پروتزهای دندانی دانشکده دندانپزشکی نیز با اشاره به فعالیت این گروه با حضور ۱۸ عضو هیئت علمی و دو عضو هیئت علمی نیز در آموزشکده پروتز به بیان توضیحاتی پرداخت.

به گفته وی، ۵۰ درصد درمان هایی که در بخش پروتز صورت می گیرد باید در لابراتوار انجام شود و ورود تکنولوژی های جدید دیجیتال در این راستا بسیار کمک کننده است. همچنین راه اندازی این لابراتوار باعث شد بسیاری از مراحل کاری ساخت پروتزهای بیمار تسهیل شده و در داخل دانشکده انجام شود.محمدی افزود: حضور این تجهیزات در دانشکده می تواند کارهای بهتر، دقیقتر و سریع تری را برای درمان بیماران انجام دهیم و بستر مناسبی نیز برای پژوهش فراهم شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ساخت پروتزهای مگزوفشیال (گوش، بینی، چشم ) در این مرکز با استفاده از تکنولوژی های جدید و پرینت سه بعدی و…، اشاره کرد که به بیماران کمک بیشتری خواهد کرد.

نوشتهٔ پیشین
بیماری های دهان و دندان
نوشتهٔ بعدی
علت بوی بد دهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button
سؤالات خود را در واتساپ از ما بپرسید
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید