افتتاح اولین بیمارستان دندانپزشکی کشور در تبریز

افتتاح اولین بیمارستان دندانپزشکی کشور در تبریز

در سفر رئیس جمهور و هیأت دولت  به استان آذربایجان شرقی اولین بیمارستان دندانپزشکی رسمی کشور افتتاح شد . این بیمارستان ۳۲ تخت بیمارستانی و ۳ اتاق عمل و اورژانس شبانه روزی دندانپزشکی دارد و برای ساخت آن ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده است .

مراسم افتتاح این بیمارستان در هفته اول آذرماه برگزار شد . دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح این بیمارستان اظهار داشت : بیمارستان دندانپزشکی، یک کار نو و جدید در کشور است که جای تقدیر و تشکر از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز دارد اما نباید در بستری کردن بیماران دهان و دندان، تخت‌های بیمارستان را به مدت زیادی اشغال کرد.

در سلامت دهان و دندان در کشور ضعیف هستیم. ۳۰ سال پیش در وزارت بهداشت، دفتر سلامت دهان و دندان را راه‌اندازی کردیم و موضوعاتی مانند فلورایدتراپی و دهانشویه را آغاز کردیم و آموزش در این زمینه را در دستور کار قرار دادیم.

برای ارتقای سلامت دهان و دندان، باید به درون خانواده‌ها برویم. در طرح هر خانه یک پایگاه سلامت که روز سه شنبه اجرای آن در کشور آغاز شد، دانشجویان گروه های مختلف علوم پزشکی را از سال دوم به درون خانواده ها می فرستیم تا بر روی سلامت آنها در همه زمینه ها از جمله سلامت دهان و دندان، کار کنند.

وزیر بهداشت  نیز خاطر نشان کرد : شاخص‌های سلامت دهان و دندان در بین شاخص های سلامت، وضعیت نامناسب‌تری دارد چون بر روی سلامت دهان و دندان و آموزش های مورد نیاز، کار زیادی نکرده ایم. اولین کار ما در وزارت بهداشت، تربیت دندانپزشک خانواده است و مدیر تیم بهداشت دهان و دندان، دندانپزشک خانواده خواهد بود.

بهترین مقطع سنی برای آموزش در جامعه، سن مدرسه است و باید بسته های آموزشی ارتقای سلامت برای همه گروه های هدف از جمله کودکان، زنان باردار و افراد بزرگسال تهیه شود و این وظیفه دانشگاه ها و معاونت آموزشی وزارت بهداشت است که البته تصور می کنند که تهیه بسته های آموزشی باید فقط برای دانشگاه ها انجام شود اما آگاهی رسانی به مردم از طریق آموزش از راه دور و استفاده از ابزارها و تکنولوژی های جدید را فراموش کرده ایم که باید استفاده از آن در کشور، تقویت شود.

نوشتهٔ پیشین
اصلاح میدلاین دندان
نوشتهٔ بعدی
ارتودنسی در دوران بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button