بیمارستان امام حسین(ع) اصفهان مرکز درمان شکاف لب و کام کشور می‌شود

شکاف لب و کام در بیمارستان امام حسین

محسن مهر علیزاده ، استاندار اصفهان هنگام بازدید از این بیمارستان تأکید کردبا پیگیری و گرفتن تأیید وزارت بهداشت و درمان بیمارستان امام حسین باید به قطب درمان شکاف لب و کام در اصفهان تبدیل شود .

او گفت : بخشی از نارضایتی های مردم مربوط به مراجعه به ادارات است که وظیفه خود می دانم با بازدید سرزده از ادارات در جریان امور رسیدگی به کار مراجعان قرار گیرم . وی با اشاره به اجرای طرح جامع توسعه بیمارستان امام حسین تصریح کرد :این طرح شامل بخش قلب ، اسکان سرا برای همراهان بیمار ، پارکینگ و بخش روانشناسی ویژه کودکان است .

استاندار اصفهان در ادامه سخنانش اشاره کرد : با توجه به اینکه اجرای این طرح نیازمند مجوز تغییر کاربری اراضی بود به مدیرکل جهاد کشاورزی استان دستور داده شد هرچه سریع‌تر نسبت به صدور مجوز این طرح اقدام کند. او هم چنین بر رسیدگی بیشتر به همراهان بیماران و نظافت بیشتر بیمارستان تأکید کرد و افزود :باید مشکل ساخت و ساز های ساختمان جدید در آینده نزدیک برطرف شود.

سه بیمار شکاف لب و کام در مرکزآموزشی امام حسین با روش جدید تحت عمل جراحی قرار گرفتند . ابتدا پروفسور برایان سامرلد با حضور در پانزدهمین کارگاه آموزشی و جراحی شکاف لب و کام پنج بیمار مبتلا به بیماری شکاف لب و کام را در این مرکز آموزشی درمانی معاینه کرد.در این کارگاه آموزشی آخرین روش های جراحی شکاف لب و کام به صورت تئوری و عملی برای استادان و متخصصان در رشته های جراحی کودکان، پلاستیک، گوش و حلق و بینی و گفتار درمانی ارائه شد.

برایان سامرلد، عضو هیات علمی افتخاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از حدود ۱۰سال پیش با سفر به ایران در کارگاه های مختلف آموزشی و درمانی در اصفهان آخرین یافته های علمی خود در زمینه بیماری شکاف کام ولب را در اختیار متخصصان این رشته قرار داده است.شکاف لب و کام شایع ترین نقایص دهانی-صورتی و شامل وجود فضای غیرطبیعی در لب بالا یا کام و عوامل موثر در ایجاد این عارضه، ارثی، عوامل محیطی و روانی و هیجانی است.

تاکنون، بیش از دو هزار بیمار شکاف لب و کام در کشور زیر پوشش انجمن خیریه امام حسین اصفهان هستند که از این تعداد ۹۰۰بیمار علاوه بر امورات درمانی از حمایت های مددکاری هم بهره می برند.

نوشتهٔ پیشین
مسواک مخصوص دندان های ارتودنسی شده
نوشتهٔ بعدی
لزوم تعویق جراحی های غیرضروری دندانپزشکی تا مهار کروناویروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button