سن مناسب برای ارتودنسی

بسیاری از افراد اطلاع ندارند سن مناسب برای ارتودنسی چه زمانی است؟ و همین موضوع باعث می شود در بزرگسالی با ناهنجاری های حاد تری دست و پنجه نرم کنند .  مدت زمان انجام ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری دارد اما در هر سنی انجام ارتودنسی امکان پذیر می باشد. حال در صورتی که سن بیمار پایین تر باشد درمان راحت تر انجام خواهد شد و احتمال موفقیت نیز مطمئنا بالاتر خواهد بود.

بیمارانی که دارای مشکل فکی می باشند حتما قبل از دوران بلوغ می بایست مورد معاینه متخصص ارتودنسی قرار بگیرند. برای دختران بهترین سن هشت سالگی و برای پسران نه سالگی می باشد. در صورتی که متخصص ارتودنسی تشخیص به مشکلات فکی دهد می بایست با کمک دستگاه های ارتودنسی مشکلات فکی بیمار بر طرف شود چرا که در صورت عدم درمان بیمار در زمان مناسب دیگر قادر به درمان مشکل بیمار با ارتودنسی نخواهیم بود و می بایست به درمان بیمار بوسیله جراحی فک بپردازیم.

بنا براین تشخیص به موقع بیمار و درمان نا هنجاری های دندان بسیار اهمیت دارد اما در صورتی که بیمار مشکل فنی نداشته باشد و فقط به ردیف کردن دندان ها نیاز داشته باشد در هر سنی می توان درمان را انجام داد. با تمام صحبت ها انجام این درمان ها در سنین قبل از بلوغ بسیار تاثیر گذار تر خواهد بود.

بنابراین بیماری که به موقع مراجعه نمی کند و مشکل دندانی نیز دارد، میتواند درمان را در هر سنی به شرطی که مشکلات لثه ای نداشته باشد انجام دهد ولی اگر مشکل فکی در سنین بزرگسالی وجود داشته باشد دیگر درمان ارتودنسی به تنهایی کارساز نخواهد بود و در آن زمان بیمار نیاز به جراحی به همراه ارتودنسی خواهد داشت.

بیشتر بدانید:  مزایای انجام ارتودنسی کودکان و والدین به صورت هم زمان

دکتر محمد علی ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان است و پاسخ گوی تمامی سؤالات شما در زمینه ارتودنسی می باشد .

نوشتهٔ پیشین
قیمت ارتودنسی در سال ۹۹
نوشتهٔ بعدی
ارتودنسی ثابت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Button
سؤالات خود را در واتساپ از ما بپرسید
پیام خود رادر واتساپ برای ما ارسال کنید